Det har varit ganska obehagligt under tiden när mina sår och obalanser kom fram och jag fick se och känna på allt jag stoppat in genom livet. Men jag visste att det inte kunde skada mig, så jag har slappnat av och bara låtit det komma upp till ytan. Jag har bett mina änglar och guider assistera mig i min healing, så att jag bara kunde surrender helt och känna på det i allt sitt elände. Ibland var det jättejobbigt, även fysisk smärta i kroppen, men jag bara slappnade av och öppnade mig så det kunde lämna mitt system. Ibland fick jag släppa ut det i två portioner, då jag blev helt slut av att känna på obehaget, dvs jag avslutade processen och lät den starta upp igen dagen efter för att bli av med resten.
En kväll satt jag och Fredrik i vardagsrummet, vi skulle titta på tv. Men så kände Fredrik en närvaro i rummet, så vi satte oss ner för att meditera. När vi mediterar kan både vi se och känna och få information om vad som händer.
Jag har blivit ganska van vid besök av ljusvarelser och lärt mig känna deras olika energisignaturer, men detta var en ny energi, mycket hög vibration, annorlunda och helt elektrisk. Det gick upp för mig att de gav oss ett informationspaket, en imprint och healing. Jag kände jobbade på vänster sidan av min nacke, och sen flyttade de fokus ner längs ryggraden. De jobbade också på kronan och tredje ögat. Och så var det fokus på skallbenet bakom ansiktet, sphenoid-benet. Jag fick veta att de förberedde aktivering av 8:e och 9:e chakrat.
De hjälpte oss att påbörja integrationen av monaden i kroppen. Integreringen startar först i haracenteret, men också thymus och thalamus. Det var väldigt stark upplevelse, mycket speciellt och fantastiskt. Dessa ljusvarelserna kom för att vi har dedikerat oss till att gå ljusets väg och smälta samman med vår monad, för att BLI vårt högre jag.
Fredrik såg varelserna som höga, med långa bakhuvud och stora vackra ögon. När jag frågade fick jag svar att de kommer från tredje solen i Pleiaderna. Jag har en utgåva av mig själv bland dom, och det var ju lite roligt för jag helade ju då faktiskt på mig själv. Fredrik fick information att de hjälper oss att bli multidimensionella så vi kan resa i universum, och se och kommunicera med dom, bli vår fulla potential. Det är ju DNA-aktivering det är tal om här, enlightenment, uppstigning, vad man nu vill kalla det.
Isilia Aurora
Om du har lust, vill du skriva en kommentar nedanför? 😀
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar